Lista aktualności Lista aktualności

70 lat za nami

W piątek 7 września 2018 r., uroczyście obchodziliśmy 70 rocznicę powstania Nadleśnictwa Pniewy. W 1948 roku ze stanem na dzień 1 października, sporządzono pierwszy, prowizoryczny operat Urządzenia Lasów dla Nadleśnictwa Pniewy. Było to znamienne wydarzenie, ponieważ od tamtej pory Nadleśnictwo Pniewy oficjalnie rozpoczęło działalność pod tą właśnie nazwą i z siedzibą w Pniewach.

HISTORIA NADLEŚNICTWA PNIEWY

Ten ważny jubileusz świętowali z nami emerytowani i obecni pracownicy Lasów Państwowych, Samorządowcy, przedstawiciele lokalnych jednostek, placówek oświatowych, stowarzyszeń, przedstawiciele zakładów drzewnych i usług leśnych współpracujących z nadleśnictwem a także nasi przyjaciele. Uroczystą akademię rozpoczęto mszą świętą polową w intencji pracowników Nadleśnictwa Pniewy, poprowadzoną przez ks. Dziekana Konrada Jędrzejczaka.

 

 

Tego dnia posadziliśmy „Aleję starych jabłoni” oraz „Dęba Niepodległości” - drzewko pobłogosławione przez Papieża Franciszka podczas majowej pielgrzymki delegatów Lasów Państwowych do grobu św. Jana Pawła II.

 

 

Nie zabrakło też wątków historycznych, o których mówił w swym przemówieniu Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy Kwiryn Naparty. Dopełnieniem był film przygotowany na tę okazję do obejrzenia którego gorąco Państwa zachęcamy.

 

 

Nasz kolega z Nadleśnictwa Jarocin - Andrzej Antowski, wystąpił w mundurze przedwojennego leśniczego oraz zorganizował piękną wystawę leśnych artefaktów, którą zgromadzeni goście mogli podziwiać w sali kominkowej budynku leśnictwa szkółkarskiego. Wraz z przyjaciółmi przemierzają Polskę poszukując leśnych pamiątek i fotografii, a ich dokonania można śledzić na stronie Historia lasem pisana, do czego gorąco Państwa zachęcamy.

Całość imprezy zamknął koncert Orkiestry Dętej VIVAT! pod batutą p. Roberta Morkisa wraz z grupą choreograficzną.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za wiele miłych i ciepłych słów, które wygłoszone zostały w dniu obchodów.