Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowe Sadzenie - LAS ERASMUSA

Przeważnie zaczytani w książkach i zabiegani po uczelnianych korytarzach studenci wybrali się do Nadleśnictwa Pniewy aby posadzić swój kawałek lasu.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że niektórzy z nich pochodzili z krajów gdzie las wygląda zupełnie inaczej. Maroko, Indie, Węgry, Rumunia, Niemcy, Kanada  i Chorwacja  - mieliśmy prawdziwą Wieżę Babel na Szkółce Leśnej w Dąbrowie. Choć wiele nas różni, w tym dniu wszyscy mówiliśmy wspólnym językiem. Studenci dowiedzieli się jak wyglądają lasy w Polsce, kto nimi zarządza i dlaczego polska zrównoważona gospodarka leśna budzi podziw na świecie.

Mimo kapryśnej pogody wspólnie posadziliśmy blisko 200 sadzonek drzew. Nie zabrakło wspólnych zabaw i rozmów przy ognisku, które dostarczyły również nam – leśnikom wiele radości. Naszym najważniejszym celem było przekazać studentom jak najwięcej informacji na temat polskich lasów oraz stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, w pełni ukazującą polską gościnność. Sądząc po uśmiechniętych twarzach naszych gości, cel został osiągnięty.