Lista aktualności Lista aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI PSICH ZAPRZĘGÓW – DRYLAND SZAMOTUŁY/KOŹLE 2018.

W dniach 24-25 listopada 2018r. na terenie Nadleśnictwa Pniewy odbyły się Mistrzostwa Polski psich zaprzęgów, organizowana przez Klub Sportowy ”Wolf Team” z Szamotuł.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, Dyrektora RDLP w Poznaniu i Nadleśniczego Nadleśnictwa Pniewy. Na zawody zjechali się najlepsi zawodnicy z całej Polski, w tym wielu z tytułami aktualnych mistrzów świata i Europy, zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów i młodzików. Pogoda jak na listopad dopisała wyśmienicie, dlatego zarówno psom jak i zawodnikom biegało się doskonale, rywalizacja była ostra, co bardzo podobało się publiczności.

Na imprezie nie zabrakło też leśników, którzy wystawili stanowisko promocyjne Nadleśnictwa Pniewy. Szczególne zainteresowane naszym kolorowym stoiskiem były dzieci. Leśnicy uczyli jak pomagać i dokarmiać ptaki zimą oraz jak dbać o zwierzynę. W nagrodę każdy maluch dostawał kolorowy, drewniany upominek. Dla dorosłych były rozmowy o przyrodzie, leśnictwie i ekologii, a na koniec każdy otrzymywał folder o historii Nadleśnictwa Pniewy. Nad całością i bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Leśna.

Była to kolejna udana impreza sportowa na terenie Nadleśnictwa Pniewy, zorganizowana przy udziale leśników. Organizatorom i uczestnikom dziękujemy za wyśmienitą atmosferę, kulturę i bezpieczne przeprowadzenie zawodów.