Lista aktualności Lista aktualności

Zagrożenie pożarowe w lasach

Mimo że mamy środek wakacji i pełnie lata leśnicy Nadleśnictwa Pniewy nie zaprzestali działalności edukacyjnej. Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie jest otwarty i chętnie przyjmuje gości. Odwiedzają nas dzieci z półkolonii oraz inne zorganizowane grupy.

Tematem przewodnim jest bezpieczny wypoczynek w lesie ale nie brak też rozmów o Puszczy Białowieskiej, ochronie przyrody, zwyczajach zwierząt itp. Aby trafić do szerszego grona odbiorców, leśnicy biorą również udział w różnych wydarzeniach takich jak „Brama Puszczy” w Obrzycku                        czy imprezie plenerowej „Jan z Ostroroga w gości prosi” nad jeziorem Mormin.

Nadleśnictwo Pniewy apeluje o szczególną ostrożność podczas wypoczynku w lesie. Przypominamy, że na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalanie ognisk, palenie papierosów i grillowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi.

 

W razie pożaru lasu należy dzwonić do Państwowej Straży Pożarnej pod numer 998, pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do Nadleśnictwa Pniewy.

 

Michał Idczak