Asset Publisher Asset Publisher

Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów

W miniony weekend mała wieś Koźle i położone nieopodal lasy Nadleśnictwa Pniewy stały się stolicą światowego mushingu. Ponad pięćset zaprzęgów z 30 krajów, nawet tak egzotycznych jak Andora, Chile czy Meksyk stanęło na starcie Mistrzostw Świata w Wyścigach Psich Zaprzęgów.

    Organizatorzy - Klub Sportowy Wolf Team z Szamotuł podkreślają, że jest to pierwsza tej rangi impreza w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie nasze lasy zwróciły uwagę  władz IFSS (International Federation of Sleddog Sports).

    Tradycyjny psi zaprzęg kojarzy nam się raczej z konkretną rasą psa, najczęściej husky, który ciągnie sanie.      W Koźlu mieliśmy okazję poznać inne rodzaje zaprzęgów począwszy od tradycyjnych wózków, przez rowery, kończąc na hulajnogach oraz konkurencji canicross. Trudno sobie wyobrazić wyścigi psich zaprzęgów bez tras wytyczonych w lesie. Stolicą tego typu sportów „na śniegu” są Bieszczady. Psie Zaprzęgi w lasach Państwowych Być może po tegorocznych zawodach, wielkopolska stanie się stolicą wyścigów kategorii „Dyrland”.

Strona internetowa zawodów

Galeria zawodów